Het oudste voorbeeld van kunst uit de tijd van de rendierjagers, zo’n 10.000 jaargeleden, in de zogenaamde Bronstrjd, is ‘de danser van ‘Wanssum’. Het is een steen, door archeologen in Wanssum gevonden, waarop een dansende man is afgebeeld.
De steen is te bewonderen in het museum ’t Freulekeshuus in Venray. De rendierjagers uit die tijd verbleven in de zomers o.a. in het noordelijk Maasdal en de Kempen. Ze woonden dan in tenten, terwijl ze in de wintertijd wat zuidelijker in grotten gingen wonen.
(Leo)
Verschenen in Familiekrant Van Els, nr. 5, oktober 2000.
Waardeer dit artikel!

Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage: dat kan! Zo help je deze website in stand houden. Steun fasol.nl met een donatie op NL87ASNB8821079104 t.n.v. Antiquariaat Fasol, onder vermelding van ‘Donatie fasol.nl’.
Geef een reactie